Skype WiFi

Služba Skype WiFi byla ukončena v roce 2017 a již není poskytována. Článek již tímto není aktuální.

Co je Skype WiFi?

Skype WiFi poskytuje bezdrátový přístup k internetu prostřednictvím jejích přístupových bodů. Volání přes tuto službu nicméně není bezplatné.

Příklad využití Skype Wifi služby: Restaurace poskytuje přístupový bod k internetu prostřednictvím Skype programu. Vy se k němu můžete připojit a volat z tohoto místa.

Na stránkách Skype.com je tato služba velmi vychvalována, nicméně podle nás je okolo této služby v našich krajích velmi málo informací, a tak zřejmě bude využívána pouze zřídka.

Přístupové body by se měly nejčastěji nacházet na letišítích, v hotelech, na nádražích a restauracích.

Mapa Skype WiFi

Bohužel mapa Skype WiFi nebyla doposavad vydána a žádný seznam poloh těchto bodů také není. Oficiální údaje ale hovoří o více než miliónu přístupových bodů na celém světě.

Příhlášení na počítači?

Tuto službu naleznete v Nástroje -> Skype WiFi.

V případě, že tuto funkci ve svém programu nemůžete naleznout, doporučujeme provést aktualizaci (download nejnovější verze).

Příhlášení pomocí mobilního zařízení?

Při používání mobilního zařízení je potřeba si stáhnout do mobilu aplikaci Skype WiFi, kterou lze nalézt:

Přihlásíte se pomocí přihlašovacích údajů, které používáte při klasickém používání Skype (více info k přihlášení, viz obrázek vpravo).

V případě, že ve svém dosahu žádný přístupový bod od Skype WiFi nemáte a přesto se připojíte k nějaké jiné WiFi síti, aplikace vám vypíše tuto hlášku (viz obrázek vpravo).

Cena za volání Skype WiFi

Při připojení k příslušnému přístupovému bodu by měla být uvedena i cena hovoru za minutu (angl. € per minute).

Byla pro vás tato informace užitečná?