Časté dotazy - Skype Poradna

Je nutno říci, že se program s každým updatem zlepšuje a snaží se drobné "mouchy" vychytat. Je však možné že některé chyby se mohou objevovat a tak se vám v této sekci budeme snažit být dobrými rádci a s problémy pomoci.

Rychlá navigace

Nejde se mi přihlásit do Skypu. Možná jsem zapomněl heslo. Lze jej zjistit?

Ano. Heslo můžete zjistit přes oficiální web. Proces je rozdělen do 3 kroků, přičemž je nutné si pamatovat své přihlašovací jméno (login) a e-mail uvedený u registrace. V případě, že si nepamatujete své přihlašovací jméno, požádejte někoho ze svých přátel, který vás má uloženého, aby vám jej nadiktoval.

1. krok: Vyplníte formulář na oficiálním webu. Na vaši e-mailovou adresu vám přijde adresa odkazu, na který je potřeba kliknout.

2. krok: Na otevřené stránce vyplníte požadované údaje. Formulář odešlete.

V internetovém prohlížeči se u telefoních čísel zobrazuje ikonka pro rychlé volání. Lze to vypnout?

Ano. Pravděpodobně se jedná o nastavení Internet Exploreru, vašeho prohlížeče. Otevřete tedy svůj internetový prohlížeč a zde se řiďte následujícím obrázkem:

Nastavení v Internet Exploreru

Klikněte tedy na tlačítko s ikonkou Skypu. Zde se vám otevře dialogové okno, kde odškrtněte položku "Zapnout zvýrazňování čísel".

Při videohovorech Skype padá. Kde může být chyba?

Tento problém je docela běžnou záležitostí. Na vině není ale většinou ani nastavení programu ani rychlost, i když s rychlostí problém nepřímo souvisí. Důležitý je v tomto ohledu tok dat, a tak i seberychlejší připojení s nezaručenou (a tudíž kolísavou) rychlostí, může Skypu dělat problém. Jedná se spíše o starší verze, které jsou na toto velice citlivé. Doporučujeme stáhnout nejnovější verzi.

Jedna strana hovoru je slyšet a druhá nikoli. Kde je chyba?

Takový problém vám spolehlivě pomůže vyřešit tzv. Zkušební hovor (Echo sound test service) který máte ve svém contact listu. Pokud s volajícím oba zavoláte na tento kontakt, ozve se hlas který vás provede zkušebním hovorem. Po zaznění tónu stačí namluvit krátkou zprávu která vám bude následně přehrána a tím zjistíte správnost nastavení vašeho příslušenství. Jestliže je něco v nepořádku je to otázka nastavení. Nástroje » Nastavení » Obecné » Zvuková zařízení. Zde nastavíte vámi používané zařízení a zjistíte jeho funkčnost.

Nepodařilo se mi dobít Skype kredit pomocí kreditní karty, co s tím?

Pokud při placení dojde k chybě jako například k chybné hlášce typu karta neexistuje či platba byla stornována je nutné informovat se u své banky o povolení placení přes internet. Většinou jde jen o banální nastaveni skrze webové rozhraní.

Lze stáhnout nové smajlíky do Skypu?

Bohužel nikoli.

Jak zrušit Skype účet?

Úplné zrušení Skype účtu bohužel není možné. Sám Skype nabízí tutu možnost pouze tak, že si všechny údaje v profilu změníte na nesmyslné texty.

Profil si můžete opravit po příhlášení -> Profil -> Upravit

Co je to Skype Click to Call?

Funkce Skype Click to Call vám umožní volat ihned po kliknutí na telefonní číslo z vašeho prohlížeče, nemusíte tak nic složitě přepisovat.

Jednoduše - čísla, která byla psaná jako text se vám automaticky převedou na modrý odkaz pro Skype volání.

Jak odeslat hromadnou zprávu?

Ve vašem kontaktním listu stačí označit kontakty, kterým chcete zprávu odeslat a pravým tlačítkem kliknout na Zahájit chat.